пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

Книги від автора для бібліотеки

   


В рамках акції "Подаруй бібліотеці книгу" відбулося дистанційне знайомство з письменницею, просвітянкою, дослідницею голодоморів, краєзнавицею Любов'ю Сердунич. Вона входить до Національних спілок письменників, журналістів, краєзнавців України. Асоціації дослідників голодоморів в Україні. Очолює районні організації Всеукраїнського об'єднання ветеранів, ВТ "Просвіта" ім. Т. Г. Шевченка і творчі гурти для дорослих та дітей.

   Волонтерка з 1995 року. Публікується у ЗМІ України та за кордоном, на літературних сайтах і в соцмережах. Переможниця літературних конкурсів. Літредактор, співредактор, автор передмов, ініціатор і співавтор багатьох міжнародних та всеукраїнських альманахів та збірників. 

   Деякі вірші Любові Середунич перекладено французькою мовою. 

Авторка 20 книг (поетичнх, прозових, дослідницьких, фольклорних і краєзнавчих) для дітей і дорослих. 

    Лавреатка Хмельницької обласної премії імені Микити Годованця та Хмельницької крайової ім. Лесі Українки. За просвітницьку діяльність відзначена медаллю "Будівничий України". За вагомий особистий внесок у дослідження голодоморів в Україні та активну громадську діяльність нагороджена орденом  "За заслуги" ІІІ ступеня.

   Любов Сердунич займається також даруванням книг  бібліотекам України. В підбірках - книги, автором яких є вона сама  та видання інших авторів з її домашньої бібліотеки. Нашій книгозбірні письменниця подарувала п'ять книг, а шосту "Таємниці двохсот місяців"  придбала у авторки  за  власні кошти активна користувачка нашої бібліотеки Валентина Зан і також подарувала її бібліотеці. 








  Збірка Любови Сердунич "Таємниці двохсот місяців" - це пізнавальні есе про місяці, зокрема, тлумачення їхніх назв (сучасних і давніх, напівзабутих, синонімічних, діалектних) та їх походження, прогноз погоди на щодень, свята, тематична поезія авторки і все, що пов'язане з місяцями. Це видання - своєрідний колодар ("календар") свят і погоди на кожен день будь-якого року.
   Збірка буде цікава, пізнавальна, і практична у повсякденному житті для широкого кола читачів, у тому числі й для дітей шкільного віку, їхніх батьків та вчителів.
    Інші книги - це збірки віршів та оповідань як Любові Сердунич, так і інших авторів.
    Ми щиро вдячні Любові Сердунич та Валентині Зан за подарунки. Маємо надію на подальшу співпрацю.
    






    

понеділок, 24 лютого 2025 р.

Що ми знаємо про молитву?

   


Верховна Рада Укрїни ухвалила постанову, якою запроваджується   Національний день молитви в Україні. Відтепер його відзначатимуть щороку 24 лютого. 

   Національний день молитви слугує нагодою для духовного єднання, осмислення та спільної молитви за державу, її керівників і громадян.

   Чому люди моляться? А чому птахи співають?.. А тому, що спів є частиною їхнього життя. Так і молитва є частиною життя людини. Ось через що в усі часи й в усіх народів була і є молитва.

   Що це - молитва? 

          Пропоную вам долучитися до визначення : що таке праця, що таке відпочинок, що таке думка? Ми живемо, переживаємо те, з чого складається наше життя, а вже потім можемо це описати і якось визначити. Ось так люди описують і молитву, дають їй означення. Означень багато, але в церковній традиції перевагу віддають трьом:

   а) Благання у Бога якогось добра;

 б) Підношення думки до Бога;                   

 в) Розмова душі з Богом.

    Частіше буває так, що звертаємося до Бога з молитвою лише тоді, коли  потребуємо чогось матеріального чи захисту, тому є твердження, що нужда і небезпека - це школа молитви. Старі і бувалі моряки, які пройшли шторми і бурі, говорили: "Хто не вміє молитися, той хай не йде в море".

   Чи це правда, що не молиться лише той, кого не навчили молитися?

 Навіть німа людина може якось порозумітися з іншою людиною. А це означає, що знайти спільне слово з Богом здатний і той, хто не знає, що таке молитва. Полегшує справу те, що Господь читає думки людських сердець, а серце само прямує до Бога, коли навіть людина про це не знає.


   Про всі лабіринти знань про Бога та молитву до Нього, ви зможете дізнатися з тематичного перегляду літератури "Що є молитва та як поводити себе в церкві". В кожній з книг міститься невичерпне джерело інформації на дану тему. Тематична папка статей із періодичних видань з аналогічною назвою розповість вам про все, що потрібно знати кожній   віруючій людині. Тематичний перегляд приурочено Національному дню молитви в Україні. Тож читайте, вивчайте та ставайте духовно обізнаними! 

    








 




   Шановні користувачі бібліотеки! Цього особливого дня нехай наші спільні молитви принесуть мир, злагоду та силу нашій країні. Хай Господь оберігає Україну, благословляє кожну родину та дарує світло на шляху до добробуту.

 



пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

День рідної мови в бібліотеці

 


 Двадцять першого лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Цей день покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті. Засновницею свята виступила ЮНЕСКО. Рідна мова є носієм цінностей та знань, які  передаються із покоління в покоління в якості нематеріального спадку.

   Сьогодні наше свято - це свято нашої рідної української мови.  З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.

    Про всі цікавинки нашої рідної української мови користувачі бібліотеки мають змогу дізнатися, переглянувши літературу на книжковій виставці в бібліотеці "Кращо, ніж рідна, мови небуває".





четвер, 20 лютого 2025 р.

День Героїв Небесної Сотні як данина пам'яті учасників Революції Гідності

     


Небесній Сотні - шана й молитви

 За чисті душі, що злетіли в небо.

 Їх шлях високий, Боже, освяти

  І в мирі, Господи, прийми до себе.

     Двадцятого лютого  в Україні - День пам'яті  Героїв Небесної Сотні. Цього дня згадують трагічні події січня-лютого  дві тисячі чотирнадцятого року, коли в ході Революції Гідності відбулися масові розстріли протестувальників. Саме цього дня загинуло їх найбільше.

    Віра, надія та любов - три основні Божі чесноти. Вони  мали б бути фундаментом нашого життя, основою світогляду, через яку ми мали б сприймати усе довкола. Та чомусь у сучасному світі панують зовсім протилежні настрої душі. Безвір'я, безнадія, ненависть, які ведуть цілі народи до загибелі. На щастя, є ті, хто готовий показати іншим шлях до світла, правди та істинної свободи.

  "Небесна Сотня". ЇЇ число збільшилося до ста двох чоловік. Події під час Революції Гідності явили нам цих Героїв...

    Про них можна говорити, писати, читати дуже багато. В біліотеці організовано виставку-вшанування "День Героїв Небесної Сотні як данина пам'яті учасників Революції Гідності". Тут відвідувачі бібліотеки зможуть переглянути книги, де йдеться про ці події.  

   

   

  

Акція "Подаруй бібліотеці книгу"

 


Надзвичайно приємно, коли активні користувачі  не тільки підбирають у фонді бібліотеки книги для читання за своїми вподобаннями, але й мають бажання поділитися власними, вже прочитаними виданнями. 

   Тому в День дарування книг бібліотека отримала цінний подарунок - книги українських сучасних авторів. Дарувальників було кілька, але за їх бажанням імена не озвучую в даному дописі. Та я разом з  користувачами бібліотеки щиро вдячні за нові книги.

   Маю надію, що подарунки бібліотеці на цьому не закінчаться і дарувальники ще неодноразово порадують нас своїми літературними скарбами. Запрошую долучитися до щорічної біблотечної акції "Подаруй бібліотеці книгу" кожного, хто має цікаві сучасні книги в домашній біблотеці, якими вже насолодилися досхочу і хто бажає поділитися ними  з іншими поціновувачами гарної книги.

   Дякую за розуміння і чекаю на подарунки бібліотеці та її користувачам!

                         

середа, 19 лютого 2025 р.

Інтелектуальний відпочинок в бібліотеці

    



Чомусь так сталося, що деякі люди мають бажання відпочивати інтелектуально. Зокрема такий відпочинок вміщує в собі і настільні ігри. Тому в бібліотеці започаткував свою діяльність такий собі своєрідний гурток, який об'єднав відвідувачів різних поколінь, але з однаковими вподобаннями. Тому у суботу, коли є вільна годинка, друзі приходять до бібліотеки, щоб разом провести свій вихідний день. Вони із задоволенням грають в настільні ігри, які потребують інтелектуальних здібностей, логіки та терпіння. Зокрема це: "Квиток на потяг до Європи", "Монополія" та шахи. Наставником в перших двох іграх є  Тарас Шевченко - учитель англійської мови місцевої гімназії, хоча частенько перемогу здобуває Валерія  - його учениця. В шахах немає рівних Сергій Леонов - як і Валерія учень випускного класу та активний користувач бібліотеки. Найменша учасниця - Христина, яка охоче дає підказки своїм опонентам, а дечому і сама навчається. Так цікаво і весело, частенько за чашкою чаю, проводять активні користувачі свій вільний час в бібліотеці.  




 








субота, 15 лютого 2025 р.

МИ - ЄДИНА УКРАЇНА (Арт-акція)

    

16 лютого в Україні відзначається День єднання особливе свято, що символізує силу нашої згуртованості. Вперше цей день відзначили в 2022 році як відповідь на загрозу широкомасштабної війни, і відтоді він став традицією, що нагадує про незламність українського духу.



   Наприкінці третього року повномасштабного вторгення День єднання залишається важливим символом нашої національної згуртованості та стійкості. Це нагадування Україні та світу про те, що разом ми здатні не лише боронити свою землю, а й будувати сильну та незалежну державу. Ніхто не може забрати в нас те, що ми маємо, адже українці звикли сміливо дивитися на всі виклики майбутнього.

 

                                Головні ідеї Дня єднання:

  • Патріотизм і єдність. Це свято об’єднує українців незалежно від їхнього місця проживання, мови чи політичних поглядів.
  • Підтримка захисників. Цього дня особлива увага приділяється військовим і волонтерам, які щодня відбивають наступ ворога, виборючи нашу свободу.
  • Збереження культурної спадщини. Проведення тематичних заходів на підтримку України допомагає плекати національні традиції та передавати їх наступним поколінням.

·  День єднання нагадує, що лише спільними зусиллями ми зможемо подолати будь-які виклики та зберегти незалежність нашої держави. Щороку це свято стає більш масштабним і набуває сакрального значення, адже ми вистояли вже так довго, тож зможемо протриматися ще. 

        Тож бібліотека разом з сільським будинком культури провела арт-акцію "Ми - єдина Україна" приурочену  Дню єднання. Протягом тижня, що передував цьому святу відвідувачі закладу культури приєднувалися до акції єднання. Кожен залишив відтиск своєї долоні з побажаннями миру, єдності, процвітання, перемоги, добробуту Україні і кожному українцю на плакаті, де умовно зображено Україну, яку підтримує  стовбур  дерева з могутнім корінням, що означає - Україна незламна, адже має величезну підтримку кожного з нас і має силу українського роду. 

























Ми всі вітаємо кожного  українця і кожну українку з Днем Єдності!  Дякуємо ЗСУ за можливість об'єднуватися!

















        




 

четвер, 13 лютого 2025 р.

Незбагненна сила кохання

 


 14 лютого у світі відзначається свято День святого Валентина присвячене закоханим парам і романтиці. У це свято прийнято обмінюватися листівками-валентинками і ходити на побачення. Також це популярна дата для пропозиції руки і серця.

 Бібліотека приєднується до святкування Дня закоханих. До уваги користувачів створена підбірка художньої літератури, де йдеться про романтичні стосунки між героями.

   Здавалося б, про кохання написано так багато, що вже нічого додати. Та у кожного свої унікальні почуття, несхожі на інших. Мабуть, тому у доробку кожного поета можна знайти вірші про кохання. І, мабуть, кожен із нас впевнений, що так ніхто не кохав...

   Тому пропоную пригадати відомий вірш Володимира Сосюри "Так ніхто не кохав".

Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
лиш приходить подібне кохання.
В день такий розцвітає весна на землі
І земля убирається зрання…

Дише тихо і легко в синяву вона,
простягає до зір свої руки…
В день такий на землі розцвітає весна
і тремтить од солодкої муки…

В’яне серце моє од щасливих очей,
що горять в тумані наді мною…
Розливається кров і по жилах тече,
ніби пахне вона лободою…

Гей, ви, зорі ясні!.. Тихий місяцю мій!..
Де ви бачили більше кохання?.

Я для неї зірву Оріон золотий,

Я — поет робітничої рані.

Так ніхто не кохав. Через тисячі літ

лиш приходить подібне кохання.
В день такий розцвітає весна на землі
І земля убирається зрання…

Дише тихо і легко в синяву вона,
простягає до зір свої руки…
В день такий на землі розцвітає весна
і тремтить од солодкої муки…