четвер, 30 травня 2024 р.

Хай щирий сміх дитячий над Україною лунає (до Міжнародного дня захисту дітей)

  Нарешті дочекалися літньої пори! Для дітей закінчився черговий навчальний рік, а дорослі діждалися, що  відпочинуть від контролю за виконанням домашніх завдань своїх чад. Настають довгоочікувані літні канікули. А розпочинаються вони Міжнародним днем захисту дітей.

   Тож до цього свята бібліотека підготувала і провела разом з сбк розважальну годину "Хай щирий сміх дитячий над Україною лунає" для дітей Л.Будищанської громади (учнів 2-6 класів).

   Завдячуючи спонсорській допомозі  Сніжани Слинько, яка допомогла у придбанні костюмів для казкових героїв, ПП Любові Василівни Нестеренко та ПП Алли Михайлівни Корнійко, які надали солодкі подарунки, талановитим  учасникам читацького  клубу за інтересами "Сузір'я": Валентині Величко - Казкова Чарівниця, Світлані Фучко - Лісовичок, Тетяні Гусак - Веселушка-Хохотушка, Світлані Шевченко - Клоун,  Ніні Немченко - Клоунеса, учасникам драматичного  гуртка "Маска": Інні Костинській - Водяний Дракоша, Анастасії Величко  - Леді Баг, та музичному супроводу директора сбк Володимира Слинька, свято відбулося весело і цікаво. "Акторам"  вдалося створити атмосферу таємничості та загадковості, а діти залюбки брали участь в інтелектуальних та активних іграх і весь час лунав щирий дитячий сміх.

   На закінчення свята діти отримали солодкі подаруночки від спонсорів свята.  Дякуємо всім, хто долучився до створення чарівного свята для юних жителів планети.












 






пʼятниця, 24 травня 2024 р.

День слов'янської письменності і культури

 


    24 травня світ відзначає День слов'янської писемності та культури. Це свято ознаменовує подію, коли наші предки стали користуватися власною писемністю, і таким чином дістали змогу долучитися до загальносвітової культури. 

   Тож таке поєднання стало важливою культурною подією. І сталася вона завдяки діяльності слов'янських просвітителів та провідників християнства, яких шанують, як святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Тож свято приурочене до дня вшанування їх пам'яті.

   Шановні користувачі! Вітаю вас з цим величним святом! Адже саме завдяки писемності і культурі ми маємо змогу спілкуватися, творити. Нас розуміють, нашою культурою захоплюються. Тож будьмо гідні нашої історії, наших славетних діячів, завдяки яким відбуваються ось такі грандіозні події. 

середа, 22 травня 2024 р.

День Героїв в Україні

23 травня в Україні відзначають День Героїв - борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, захисників України сьогодні.

 

    В цей день ми вшановуємо наших Героїв. Тих, хто несе в собі дух сміливості, мужності, патріотизму і нескореності. Сьогодні в нас є їх дуже багато. Це наші захисники, які з ризиком для власного життя борються за мир та незалежність, за безпеку наших родин. Це волонтери, без допомоги та підтримки  яких, не можливо уявити сучасну боротьбу з ворогом ні на полі бою, ні в тилу. Їх діяльність надзвичайно важлива. Це медики, які рятують життя і лікують поранених. Також серед Героїв є люди невійськових професій, які своїми діями, роблять усе, щоб допомогти постраждалим від війни. Кожен із нас може зробити свій вклад у перемогу. Тож наближаймо Перемогу разом!

   На жаль не всі зможуть розділити радість довгоочікуваної Перемоги та назавжди залишаться в пам'яті у світлинах, спогадах, фільмах та книгах. З однією із таких безцінних книг про Героя сучасної війни знайомилися користувачі під час бібліотечного заходу, приуроченого Дню Героїв в Україні. 


Щоб вшанувати Героя України нашого земляка, в біблотеці проведено презентацію книги Олександра Товстонога "Мій Джавелін. Щоденник мисливця за танками Героя України -  Сергія Міщенка". Саме  його життєвому та бойовому шляху,  як одного з тих, хто став до лав небесного воїнства захисників України, Олександр Товстоног присвятив цю книгу. Тож на презентації говорили про Героя Зіньківщини і України, головного сержанта, командира 1-го відділення 3-го взводу батареї ПТРК, 87-го протитанкового артилерійського дивізіону, 45-ї окремої артилерійської бригади Корпусу резарву Сухопутних військ Збройних Сил України, знаменитого мисливця за танками з позивним "Бугор".



Знищивши більше тридцяти одиниць бойової техніки противника, за свої подвиги Сергій Міщенко отримав:

 Звання повного кавалера "Ордена за мужність" 3, 2, 1, ступенів.

"Хрест бойових заслуг" - від Президента України.

Звання Героя України - посмертно.

   Автор книги Олександр Товстоног - засновник ініціативи "Доброго дня, ми з Ірпіня", волонтер Червоного Хреста, очільник проєкту з Мінної небезпеки у Бучанському районі, засновник громадської ініціативи "Друзі Патрона" в місті-герої Ірпінь.

 

   Після перших подвигів Сергія Міщенка в Олександра виникла ідея написання книги про свого надзвичайно талановитого друга, щоб донести всій Україні інформацію про простого українця, який став Героєм. У своїй книзі про Сергія Міщенка він говорить про знайомство і дружбу з цією дивовижною людиною. Розповідає про його гумор навіть у надважкі хвилини, про те, що в кожного українця в серці повинна горіти нездоланна любов до України і бажання бачити вільним свій народ і свою родину. Він почав книгу із слів самого героя, але продовжив із записів у щоденнику, розповідей родини, друзів, бойових побратимів.

   Презентацію книги проведено для юнацтва та учнів 2-4 класів .

  







    

 

Захоплюючі таємниці Артура Конан Дойля/до 165-ї річниці від дня народження письменника

   



Не так уже й часто трапляється в історії літератури, що письменник, якого критики не вважають видатним, не просто стає популярним на якийсь короткий час, а й набуває справжньої великої слави і десятиліттями чи навіть століттями зберігає любов до читачів. Серед таких письменників бачимо  і англійця Артура Конан Дойля, 165-річчя від дня народження якого відзначаємо 22 травня 2024 року.

    У чому ж полягає секрет успіху Конан Дойля - творця захопливих книжок, які так полюбляють читати люди різного віку? Не пртендуючи на на постановку великих питань людського життя, на створення полотен грандіозного розмаху, на проникненя в глибини людської психології, Конан Дойль зробив своє відкриття, яке стало цікавим для читачів і плідним для розвитку літератури не тільки в Англії. Він створив жанр короткої прози, в якому головним героєм виступає не так глибоко симпатичний читачеві детектив-мислитель Шерлок Холмс, як сам процес його мислення і його логіка. Виявилося, що динамічний рух думки, складні звиви і осяяння надзвичайно цікаві в художній оповіді.

Є теорія, що такі твори,  як ті, де розслідування веде Шерлок Холмс зі своїм другом, помічником і слухачем - хроністом доктором Ватсоном, нагадують по своїй суті розумову гру, подібну до шахів, бриджу або розгадування кросвордів. 


 Новаторство цього письменника в тому, що він збагатив своєю невичерпною фантазією вже давно відомі в літературі історії про загадкові злочини. Він створив класичні постаті геніального детектива і його наївно-простодушного помічника, які відтоді будуть нескінченно варїюватись у книжках інших письменників. Але найважливіше, він в оригінальний спосіб переконував читача у безмежних можливостях людського розуму, людської спостережливості, які ми не завжди можемо і вміємо належно використовувати.

     Отже, всесвітньо відомий англійський письменник Артур Конан Дойль (1859-1930) уславився завдяки вигаданому літературному персонажеві, якому він присвятив понад півсотні творів, - детективові Шерлоку Холмсу. Перш ніж стати письменником, Конан Дойл був корабельним лікарем,добре знав судову медицину, брав участь а англо-бурській війні. Образ Шерлока Холмса виписаний так майстерно,що читачі повірили в реальність його існування. Людині з Бейкер-стріт, 221-Б, що в Лондоні і донині пишуть листи шанувальники з усього світу.

   Тож читайте, насолоджуйтесь і тренуйте свої розумові здібності, розгадуючи таємниці творів англійця  Артура Конан Дойля.

пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Подарунок для бібліотеки

 На День вишиванки бібліотека отримала невеличкий подарунок - книги від небайдужого земляка Теслі Дмитра Васильовича. Проживає він  в м. Київ,  працює на ДП  "Антонов" (ДП - державне підприєство). Подарунок передав бібліотеці староста Л.Будищанського старостату Михайло Іванович Білик. 

    Книги ці для дорослих та дітей, розповідають  про діяльність державного підприємства "Антонов" у  Києві. Вони про розвиток авіації та літаки, створені генеральним конструктором Олегом Костянтиновичем Антоновим на цьому підприємстві.

    Висловлюємо щиру вдячність за подарунок.










субота, 11 травня 2024 р.

З любов'ю, ніжністю й теплом (бібліотечний флешмоб до Дня Матері)

   Дорогі мами! Вітаємо Вас із прекрасним святом - Днем Матері! Бажаємо Вам добра, здійснення всіх материнських мрій і надій! Радості Вам, поваги, любові та вдячності від дітей. Ха Бог дає сили, витримки та душевного спокою. Щасливої вам долі на рідній землі під мирним небом!

 Прийміть подарунок від дітей у цей святковий день. 
До Вашої уваги
 бібліотечний  флешмоб "З любов'ю, ніжністю й теплом".





















 

  

пʼятниця, 10 травня 2024 р.

Магія європейських країн

  





















      Традиція святкування Дня Європи була започаткована багато років тому. ЇЇ метою є відзначення миру і єдності народів, які населяють європейський континент.
   Цьогоріч Україна вдруге відзначає День Європи 9 травня. Ця дата - є прекрасною нагодою висловити вдячність Європейському Союзу за підтримку та допомогу для протистояння російській збройній агресії.
Європа - багатолика, близька, єдина, але іноді зовсім невідома...
Тому, щоб допомогти юним українцям збагатити свій кругозір, в бібліотеці проведено євро-вікторину "Магія європейських країн", яка вмістила в собі різноманітні запитання за темами: "Європа загадкова", "Цікава Європа","Вгадай країну", "Знайди виняток", "Що об'єднує ці країни?", "Європейські традиції", "Відомі європейці", "Традиційні страви Європейської кухні".  Було цікаво дізнаватися щось нове.


В бібліотеці представлено виставку-вікторину "Відкрий Європу для себе", ознайомитися з інформацією на якій  запрошуються всі бажаючі.












вівторок, 7 травня 2024 р.

Живе в народі пам'ять вічна

    

"Живе в народі пам'ять вічна" - таку назву має книжкова виставка-пам'ять, приурочена Дню пам'яті та Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 роках.

   Друга світова війна - найстрашніша в історії людства ХХ століття. Вона затягла в свій вир 61 державу, 80 відсотків населення земної кулі, спопелила мільйони людей, особливо слов'ян. Одні з них загинули на полі бою, інші - в канцтаборах, померли від ран, а мирні жителі стали безневинними жертвами кривавих побоїщ на рідній землі.Фашистські зондеркоманди, війська СС, поліції не тільки знищували міста і села, а й беззахисних жінок, дітей, стариків, а юнаків і дівчат насильно вивозили на каторжні роботи до Німеччини, Австрії та інших країн.

  У секретній частині своєї настанови військам Гітлер наголошував: «Україна має забезпечувати достаток великій Німеччині. При цьому необхідно позбуватися місцевого населення, колонізувати територію».

   На захист Батьківщини, України , свого краю стали: кадрові військові, робітники і селяни, науковці і студенти, діти репресованих "ворогів народу", померлих батьків голодомору 1932-1933 років, в'язні сталінсько-беріївських таборів, люди різних поколінь, національностей, професій. Страшна кровопролитна війна тривала 1418 днів і ночей. Мужні захисники Вітчизни боролися з ненависним ворогом, не шкодуючи сил, здоров'я, життя...

З Полтавської області з червня 1941 року по травень 1945-го стали на бій з фашистськими загарбниками 269,5 тисяч наших земляків, у тому числі 23570 жінок і еавіть 20 підлітків. Смерч війни над Полтавським краєм пронісся двічі:
На Полтавщині чорний смерч війни пронісся двічі: в серпні – жовтні 1941 року, коли фашистські війська вторглись на територію області і, долаючи опір армій Південно-Західного фронту під командуванням генерал-полковника М. П. Кирпоноса, просувалися на схід, знищуючи все на своєму шляху. А вдруге – в серпні-вересні 1943 року, коли після поразки під Сталінградом, а особливо на Курській дузі, пошарпані і вже не такі спесиві гітлерівські вояки, огризаючись, прямували до Дніпра, знову безжально знищуючи все на своєму шляху, в тому числі й найцінніший скарб України – її людей.
Тож, ступивши кованими чобітьми на українську землю, з перших же днів окупанти почали наводити «новий порядок», що вилився у небачений злочинний терор проти українського народу, в справжній геноцид – винищення окремих груп населення.

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

                  Їх життя, їх помисли високі,
                 Котрим не судилось розцвісти,
                 Закликають мир ясний і спокій,
                Як зіницю ока, берегти.

  Нехай День пам'яті і примирення стане нагадуванням про те, що мир та свобода - це найважливіші цінності, які ми повинні берегти та захищати. Особливо тепер, коли ворог нещадно атакує нашу Батьківщину, руйнує ракетами українські міста, вбиває дітей. Та ми віримо, що зовсім скоро настане наш день перемоги і ми зможемо щасливо і вільно жити в своїй країні!

Нехай цей День пам'яті стане важливим символом нашої єдності та співчуття з тими, хто став жертвою війни та насильства. Нехай ми завжди пам'ятаємо про те, що лише разом ми можемо зберегти мир та свободу. Тримаймося українці, адже ворог не спить і щодня атакує нашу Батьківщину. Хочеться сказати словами кобзаря: "Борітеся — поборете. Вам Бог помагає!".


В цей день ми згадуємо тих, хто не повернувся з війни, тих, хто віддав своє життя за нашу свободу. Хай наша пам'ять про них завжди буде живою. 



Вже стільки років, стільки зим,
Як відійшла війна кривава,
Вони ж лежать на полі слави,
Уклін вам мертвим і живим!
Спасибі вам, сивоголові,
Вітчизни-матері сини.
Немає правди у війни
Бо правда - в мирі та любові!


 



                                                           






                                          








пʼятниця, 3 травня 2024 р.

Христос воскрес на небесах, радіють люди у віках

Великдень - найсвітліше та найшанованіше в народі  свято. По всіх усюдах розноситься церковний благовіст (при цьому вважалося, що чим гучніше дзвонити. тим багатшим буде врожай). Найурочистіший момент Всеношної служби настає опівночі, коли священник сповіщає, що Христос воскрес, а всі присутні з трепетом відповідають:"Воістину воскрес!" Після закінчення служби святкова процесія тричі обходить навколо церкви, а потім починають освячувати обрядові пасхальні страви - паски, крашанки, ковбаси, сало, тощо - і христосуватися один з одним.

  



В бібліотеці представлена пасхальна композиція - цікава як для дорослих так і для малечі.

Тут ви можете дізнатися чому цей день назвали Великоднем, про традиційні обряди у кожен день  великодніх святкувань. Книги розкажуть вам про те, як поводити себе у церкві та вдома, коли ходити в гості, які гостинці потрібно приносити своїм родичам чи друзям.

   Тож завітайте до бібліотеки, щоб знати більше. Знання - це сила!