четвер, 24 жовтня 2024 р.

Екскурсія в бібліотеці

    

Вже стало традицією здійснення екскурсії  першокласників в сільську бібліотеку.

    Тож перед осінніми канікулами до книгозбірні завітали маленькі читайлики, щоб ознайомитися з цікавим для всіх місцем, де живуть книги.

   Діти із захопленням оглядали різноманітні книжкові виставки та цікаві куточки в бібліотечних залах як для дітей, так і для дорослих, слухаючи розповідь бібліотекарки. Робили свої висновки про побачене і почуте. І в результаті - майже кожен обрав для себе книжечку, яка йому сподобалася найбільше.

Так, було проведено не лише екскурсію по бібліотеці, але й бібліотечний урок з консультацією про правила поводження з книгами. 






























  

субота, 19 жовтня 2024 р.

Яскраве світло книжок Зірки Мензанюк

    

Зірка Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в селі Мамаївцях Кіцманського району Чернівецької області.

   Писати вірші і друкуватися в районній і обласній газетах почала в шкільні роки (перший вірш був надрукований в 11 років). Саме в цей час дівчинка отримала в подарунок від  діда Панасія збірку поезій Лесі Українки. Вона стала для неї улюбленою книжкою, як і образ самї Лесі, бо в ній дівчинка вбачала споріднену душу.

     Письменниця згадує: "А от мій батько через моє віршування зажурився. Він розумів, що мені потрібно вчитися, а дочку політв'язня в вузах не чекатимуть. він побоювався, що через його минуле мені буде складніше в житті. Але він помилявся. Певна доза гіркоти мені випала вже в дитинстві, але вона виявилася ціннішою за будь-які житейськіпільги, бо навчала стійкості, терпіння, наполегливості. Навчала всупереч обставинам досягати мети". Закінчивши школу, Зірка вступила на факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Вступити на навчання дівчині допомогли численні публікації її творів у газетах, перше місце на обласній олімпіаді з української мови і літератури та рекомендація Спілки письменників України, яку вона отримала як авторка-початківець. Після закінчення університету з червоним дипломом, працює кореспондентом різних періодичних видань, але з часом зрозумівши, що кар’єра кореспондента не для неї, Зірка присвятила себе творчості для дітей.

   У 1990 році вийшла перша книга казок «Тисяча парасольок». У 1993 році вийшла друга книжка «Арніка» (1993) — казка про найчарівніше зілля Карпат. У видавництві «Лелека» побачила світ книжка «Мільйон мільйонів сестричок» (1999).

     З 1995 р. Зірка Мензатюк — член Національної Спілки письменників України. З 1997 р. веде в дитячому журналі «Соняшник» рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника»; з 2004 р. — автор рубрики про святині України в освітній радіопередачі для школярів «АБЦ» Національного радіо. Казки письменниці почали друкувати в журналах «Барвінок», «Соняшник», «Малятко», у закордонному журналі «Веселка», який виходив у США і Словаччині.

    У 2002 р. як спеціальний випуск журналу «Соняшник» вийшла друком книга про найвідоміші церкви та монастирі України, адресована дітям -  «Наші церкви: історія, дива, легенди». У 2006 р. «Видавництво Старого Лева» надрукувало книгу під назвою «Київські казки». Цього ж року у видавництві побачили світ ще два видання письменниці — «Таємниця козацької шаблі» і «Казочки-куцохвостики».

   У 2007 р. вийшла книга «Катрусині скарби», збірка казкових історій «Як до жабок говорити» про пригоди хлопчика-мрійника Іванка.  У 2008 р. побачила світ її книжка «Макове князювання», в яку включено казки про наші свята. У наступні роки письменниця активно писала. Були опубліковані такі її книги:



Український квітник (2010, 2011)

Дочка Троянди (2012)

Зварю тобі борщику ( 2012)

Зелені чари (2012)

Як я руйнувала імперію (2014)

Чарівні слова (2016)

Київські казки (2017)

Дике літо в Криму  (2018)

Ангел Золоте волосся (2019)

Зірка Мензатюк: цікаві факти

Зірка Захаріївна багато мандрувала. З чоловіком і дочкою вони щоліта відвідували незнайомі куточки України. Письменниця любить вишивати і це вміння з покоління в покоління передала своїй дочці Наталі. Відома казкарка обожнює відзначати українські свята, цінує християнські звичаї, бо росла у віруючій родині. Зірка Мензатюк любить читати різного роду літературу. Таке захоплення у неї з’явилося ще в дитинстві. Її чоловік Степан Фіцич – оперний співак, тенор, соліст Національної опери України. Талановита письменниця почала писати дитячі книги після народження дочки Наталки. Зірка Мензатюк дуже любить квіти.

    

середа, 16 жовтня 2024 р.

До Міжнародного дня сільської жінки


    



Напередодні Міжнародного дня сільської жінки в Л. Будищанському сбк відбувся благодійний концерт, до якого долучилася і бібліотека. Учасники читацького клубу "Сузір'я", які є активними користувачами бібліотеки, підготували жартівливі  інсценівки на актуальні теми про життя та діяльність жінок в сучасному суспільстві.

    В інсценівці  "Бабця хоче додому" зіграли ролі: Раїса Слинько - бабцю, яка хоче додому,  та Світлана Шевченко - онучку, яка вмовляє бабусю залишитися за кордоном ще хоч на деякий час. Тут розповідається про українців, які через війну виїхали закордон і досі не повернулися, але дуже хочуть.  Діти перевезли бабусю в Німеччину  Українські літні жінки за кордоном просто не можуть жити без своїх котиків, городів і сусідів,  з якими можна відвести душу.


                 

    Дуже популярна сьогодні тема магазинів в селі, їх продавців та примхливих покупців відобразилася в інсценівках "Дядя Сірожа в магазині"   та  "Дядя Сірожа купує курочку". Тут Світлана Фучко розкрила свій талант, зігравши, на радість глядачам, роль дяді Сірожі. Роль продавчині, яка надзвичайно терпляче намагається ввічливо обслужити покупця, тобто дядю Сірожу, зіграла бібліотекар Ніна Немченко.


    
    
                              

                       

 
                            


   

    



 

вівторок, 15 жовтня 2024 р.

За свободу і волю






 



Стали традиційними благодійні концерти та ярмарки. В  селі Лютенські Будища проведено благодійний концерт «За свободу і волю», в якому взяли участь аматори Л. Будищанського сільського будинку культури: Валентина Величко, Анастасія Величко, Тетяна Гусак, Інна Костинська, Ніна Немченко, Любов Нестеренко, Мілена Сафроненко, Марина Сіроштан, Раїса Слинько,  Світлана Фучко,  Світлана Шевченко, юний гуморист Назар Горопашний,  та директор сбк Валентина Зан.





  Перед концертом в сбк відбувся благодійний ярмарок, на якому учні          Л. Будищанської гімназії, їх батьки та вчителі виступали в ролі виробників і продавців, а жителі села мали змогу придбати різноманітні солодощі та напої, вироби прикладного мистецтва, с/г продукцію, пригоститися смачною традиційною кашею. В цей час з наймолодшими відвідувачами заходу працювали, аніматори.







  Велика вдячність всім тим, хто зробив свій внесок в цю добру справу: організаторам цих благодійних заходів, всім, хто приготував смачну продукцію  і  тим, хто її придбав. Дякуємо всім, хто вніс свій донат у скриньку «На підтримку ЗСУ» під час концерту і тим, хто продемонстрував свої таланти на сцені. 

   Завдяки спільним зусиллям під час ярмарку та концерту було зібрано кошти в сумі 23430 гривень на потреби ЗСУ, з яких: 16690 грн. зібрав шкільний ярмарок і 6740 грн. – концерт сільського будинку культури.