Зірка
Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в селі Мамаївцях Кіцманського району
Чернівецької області.
Писати вірші і друкуватися в районній і обласній газетах почала в шкільні роки (перший вірш був надрукований в 11 років). Саме в цей час дівчинка отримала в подарунок від діда Панасія збірку поезій Лесі Українки. Вона стала для неї улюбленою книжкою, як і образ самї Лесі, бо в ній дівчинка вбачала споріднену душу.
Письменниця згадує: "А от мій батько через моє віршування зажурився. Він розумів, що мені потрібно вчитися, а дочку політв'язня в вузах не чекатимуть. він побоювався, що через його минуле мені буде складніше в житті. Але він помилявся. Певна доза гіркоти мені випала вже в дитинстві, але вона виявилася ціннішою за будь-які житейськіпільги, бо навчала стійкості, терпіння, наполегливості. Навчала всупереч обставинам досягати мети". Закінчивши школу, Зірка вступила на факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Вступити на навчання дівчині допомогли численні публікації її творів у газетах, перше місце на обласній олімпіаді з української мови і літератури та рекомендація Спілки письменників України, яку вона отримала як авторка-початківець. Після закінчення університету з червоним дипломом, працює кореспондентом різних періодичних видань, але з часом зрозумівши, що кар’єра кореспондента не для неї, Зірка присвятила себе творчості для дітей.
У 1990
році вийшла перша книга казок «Тисяча парасольок». У 1993 році
вийшла друга книжка «Арніка» (1993) — казка про найчарівніше зілля Карпат.
У видавництві «Лелека» побачила світ книжка «Мільйон мільйонів сестричок»
(1999).
З 1995 р. Зірка Мензатюк — член Національної Спілки письменників України. З 1997 р. веде в дитячому журналі «Соняшник» рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника»; з 2004 р. — автор рубрики про святині України в освітній радіопередачі для школярів «АБЦ» Національного радіо. Казки письменниці почали друкувати в журналах «Барвінок», «Соняшник», «Малятко», у закордонному журналі «Веселка», який виходив у США і Словаччині.
У 2002 р. як спеціальний випуск журналу «Соняшник» вийшла друком книга про найвідоміші церкви та монастирі України, адресована дітям - «Наші церкви: історія, дива, легенди». У 2006 р. «Видавництво Старого Лева» надрукувало книгу під назвою «Київські казки». Цього ж року у видавництві побачили світ ще два видання письменниці — «Таємниця козацької шаблі» і «Казочки-куцохвостики».
У 2007 р. вийшла книга «Катрусині скарби», збірка казкових історій «Як до жабок говорити» про пригоди хлопчика-мрійника Іванка. У 2008 р. побачила світ її книжка «Макове князювання», в яку включено казки про наші свята. У наступні роки письменниця активно писала. Були опубліковані такі її книги:
Український
квітник (2010, 2011)
Дочка
Троянди (2012)
Зварю тобі
борщику ( 2012)
Зелені
чари (2012)
Як я
руйнувала імперію (2014)
Чарівні
слова (2016)
Київські
казки (2017)
Дике літо
в Криму (2018)
Ангел
Золоте волосся (2019)
Зірка
Мензатюк: цікаві факти
Зірка Захаріївна багато мандрувала. З чоловіком і дочкою вони щоліта відвідували незнайомі куточки України. Письменниця любить вишивати і це вміння з покоління в покоління передала своїй дочці Наталі. Відома казкарка обожнює відзначати українські свята, цінує християнські звичаї, бо росла у віруючій родині. Зірка Мензатюк любить читати різного роду літературу. Таке захоплення у неї з’явилося ще в дитинстві. Її чоловік Степан Фіцич – оперний співак, тенор, соліст Національної опери України. Талановита письменниця почала писати дитячі книги після народження дочки Наталки. Зірка Мензатюк дуже любить квіти.
Немає коментарів:
Дописати коментар