субота, 12 квітня 2025 р.

Титани української космонавтики

    Микола Кибальчич. Він першим у світі розробив схему реактивного літального апарата. Родом Микола  з Чернігівщини. У 1875 році був заарештований за спробу вбити царя Олександра ІІ. Перебуваючи у в'язниці, Микола і розробив свій революційний винахід. Проте у віці 27 років Кибальчича було страчено.

Юрій Кондратюк. Одним з перших у світі займався розробленням ракетної техніки, доклав чимало до розроблення теорії польотів у космос, автор робіт про міжпланетні подорожі. Цей вчений розписав відому "трасу Кондратюка" - по ній подорожувала експедиція на Місяць на кораблі "Аполон".

Сергій Корольов. Видатний конструктор Займався ракетобудуванням. Він - головний основоположник сучасної практичної космонавтики. У Житомирі нині діє музей космонавтики імені Корольова.




Костянтин Ціолковський. Видатний теоретик, основоположник сучасної космонавтики, ракетобудування. Також був автором цікавих фантастичних творів про космос. Його родичі походять з Волині. Кажуть, що далеким предком Ціолковського був Северин Наливайко.
Володимир Челомей. Видатний український механік, автор та розробник ракети-носія "Протон". Був членом Міжнародної академії космонавтики.
Леонід Каденюк. Перший космонавт незалежної України. У космосі він побував разом з вченими інших країн. Він був на борту шатлу "Колумбія". Запуск космічного корабля відбувся у 1997 році з території штату Флорида (США). Шатл був відправлений у космос, щоб під час польоту проводити важливі наукові експерименти з фізики та біології.


Перші бойові ракети у світі були створені українцем - Олександром Засядьком. Це сталося у 1817 році. На його честь навіть названо один із кратерів на Місяці.

Разом з Леонідом Каденюком у космосі побував і український прапор.



Сучасна українська космонавтика

Українське підприємство "Південне" активно займається сучасними розробками. Українці у майбутньому мають на меті розгорнути космічну базу на Місяці, взявши участь у Міжнародному проєкті колонізації супутника Землі. Цей масштабний проєкт буде реалізовано в 5 етапів. Заплановано, що у 2062 році буде запущена постійна база, на ній перебуватимуть люди.



 











Немає коментарів:

Дописати коментар