середа, 7 вересня 2022 р.

З Днем військової розвідки України (7 вересня)

Події, особливо останнього століття, показали як важлива і ефективна воєнна та військова розвідка. Її відомство зовсім не афішує себе. Про її подвиги ми зазвичай дізнаємося набагато пізніше, ніж вони мають місце бути. Здебільшого це відбувається на підставі відкритих документів, які стають доступні нашому суспільству по закінченню строків давності грифу «цілком таємно» і свідчать про безпрецедентні подвиги наших військових розвідників, для яких їхня діяльність не виходить за рамки звичайних відпрацьованих ситуацій.
У сферу інтересів військових розвідників переважно потрапляють дані, пов’язані з чинним або вірогідним супротивником, які дозволяють визначити його військові ресурси, бойові можливості та вразливості, встановити передбачуваний театр військових дій. Вони часто піддають своє життя відвертою небезпеці і разом з тим від успіху їх діяльності залежить дуже багато.
1-го червня 2007-го року глава Міністерства оборони незалежної України підписав Наказ № 302. Цим наказом було встановлено офіційне професійне свято військових розвідників України, який визначено щорічно відзначати 7-го вересня. Ця дата була обрана не випадково, саме в цей день, в 1992-му році вийшов Указ Президента України, який відкрив нову сторінку в історії оборонного відомства суверенної держави. Назва цього Указу звучить так: Указ «Про Управління військової стратегічної розвідкі Міністерства оборони України». Даним документом розпочато найсучаснішу історію української військової розвідки. 
Робота військового розвідника це глибокі знання, відмінна підготовка і безцінний досвід ведення розвідувальної діяльності. У більшості розвинених країн діє свої подібні відомства. У багатьох випадках вони дозволяють зберігати актуальний баланс, без якого в сучасному суспільстві та сучасній політиці дуже важко досягти миру і злагоди.
Завітавши в бібліотеку найближчим часом, ви можете ознайомитися з дуже цікавою та пізнавальною книгою Олександра Скрипника "Український слід у розвідці". 
Герої даної художньо-документальної книги нарисів - люди незвичайної долі і професії. Вони - розвідники. А ще усіх їх об'єднує місце народження - Україна. Камергер польського короля, генерал французької армії, рятівники Відня від турецької облоги і Кракова від цілковитого зруйнування гітлерівськими військами, прототипи головних персонажів у кінофільмах "Щит і меч", "Майор Вихор", художник зі світовим ім'ям та інші дійові особи книги - всі вони врізні часи виконували важливі розвідувальні завдання за кордоном і залишили вагомий слід у розвідці. Це зокрема розвідники: Святогоров, М'якушка, Хілька, Кудрю, Марія Фортус, Бейма та інші.
    Автор книги - журналіст, прес-секретар Голови Служби зовнішньої розвідки України. З деякими героями розповідей був знайомий особисто. Інші нариси писав на підставі спогадів ветеранів розвідки, архівних матеріалів та окремих маловідомих джерел. 
  Книга "Український слід у розвідці" вийшла у київському видавництві "Ярославів Вал" у 2009 році. Перу Олександра Скрипника належить і пригодницька повість "За золотом Нестора Махна" ("Ярославів Вал"-2001)

 ОЛЕКСАНДР СКРИПНИК

дослідник історії спецслужб

   

 Бібліотека вітає всії, хто причетний до військової розвідки з їх професійним святом.

Немає коментарів:

Дописати коментар