четвер, 22 вересня 2022 р.

Як навчитися програмуванню (онлайн-інформація із циклу "Найпопулярніші професії сьогодні")

     


Із чого почати? Це питання ставлять усі ті, хто хоче навчитися програмуванню. Почни з себе - радить фахівець на сторінках газети "Твій найкращий друг ЗАДАВАКА". Потрібно чітко уявити, що є твоєю метою: це важливо. Якщо ти вчишся програмуванню "для себе" , задля хобі, це одна справа, а зовсім інша, коли ти хочеш зробити це своєю професією.                                                               Щойно визначиш мету, головне завдання - не відступати. Чи досить витратити 30 хв., щоб оволодіти грою на гітарі? Ні. Так само й вивчити мову програмування за короткий час не вийде. Знайомся з різними напрямками, не бійся вивчати щось нове. Існує стереотип, що програмування  - процес, позбавлений творчості. Це - велика помилка: код перестав бути лише набором математичних операторів і став гнучким, простим і елегантним. Це не тільки технічна діяльність: це тепер ще й творчість, але така, що не потребує "дару згори". Чим більше тренуєшся, тим краще виходить. 

    Основне джерело для новачка у будь-якій сфері - книги. звичайно можна запитати у знайомих програмістів, "що це" і "як це", та не всі мають таких друзів. Тому доведеться полюбити читати. Фахівець з програмування Микола Червоний радить декілька книжок, які стануть у нагоді незалежно від того, який напрямок ти обереш.

  «Досконалий код» Стіва Макконнелла Більше 10 років перше видання цієї книги вважалося одним з кращих практичних керівництв з програмування. Зараз ця книга повністю оновлена з урахуванням сучасних тенденцій і технологій і доповнена сотнями нових прикладів, що ілюструють мистецтво і науку програмування. Спираючись на академічні дослідження, з одного боку, і практичний досвід комерційних розробок З - з іншого, автор синтезував з найефективніших методик і найбільш ефективних принципів ясне прагматичне керівництво. Який би не був ваш професійний рівень, з якими б засобами розробками ви не працювали, яка б не була складність вашого проекту, у цій книзі ви знайдете потрібну інформацію, вона змусить вас думати і допоможе створити досконалий код. Викладені в книзі методики і стратегії допоможуть вам: проектувати з мінімальною складністю і максимальною продуктивністю; отримувати вигоду з групової розробки; застосовувати методики захисного програмування, що дозволяють уникнути помилок; удосконалювати свій код; застосовувати методики конструювання, найбільш підходящі для вашого проекту; швидко і ефективно виробляти налагодження; своєчасно і швидко виявляти критичні проблеми проекту; забезпечувати якість на всіх стадіях проекту.

   «Мистецтво програмування» Дональта Кнута(англ. The Art of Computer Programming (TAOCP)) — фундаментальна монографія відомого американського фахівця в галузі комп'ютерних наук та математикa Дональда Кнута, присвячена розгляду та аналізу найважливіших алгоритмів, що застосовуються в інформатиці. 1999 року книгу було визнано однією з дванадцяти найкращих фізико-математичних монографій століття. Дональд Ервін Кнут — інформатик, ідеолог програмування та почесний професор Стенфордського університету. Автор фундаментальної праці «Мистецтво програмування»; вважається одним з батьків аналізу складності алгоритмів.

   Перебуваючи на  краї програмування, книга "Програміст-прагматик. Шлях від підмайстри до майстра" Ендрю Ганта й Девіда Томаса абстрагується від всезростаючої спеціалізації і технічних тонкощів розробки програм на сучасному рівні, щоб дослідити суть процесу - вимоги до працездатною і підтримуваної програмі, що приводить користувачів в захват. Книга охоплює різні теми - від особистої відповідальності і кар'єрного зростання до архітектурних методик, які надають програмами гнучкість і простоту адаптації і повторному використанні. Прочитавши цю книгу, ви навчитеся: Боротися з недоліками програмного забезпечення; Уникати пасток, пов'язаних з дублюванням знання; Створювати гнучкі, динамічні й адаптуються програми; Уникати програмування в розрахунку на збіг; Захищати вашу програму за допомогою контрактів, заяв і винятків; Збирати реальні вимоги; Здійснювати безжалісне і ефективне тестування; Приводити в захват ваших користувачів; Формувати команди з програмістів-прагматиків і з допомогою автоматизації робити ваші розробки більш точними.

 

 


  Наступна порада майбутнім програмістам стосується вивчення англійської мови. Адже саме цією мовою написано багато корисних книжок. Тим більше, що переклади цих книг не завжди якісні, тому краще читати оригінал.

    Далі - практика. Завдяки щоденним заняттям з написання коду ти швидше матимеш результат.  Автор статті "Я хочу навчитися програмувати..." Микола Червоний пронує розглянути найтиповіші помилки, які роблять новачки у програмуванні: створення велосипеда (краще знайти хороший приклад, розібрати його і перейти до інших завдань, а не фантазувати і придумувати щось нове), забагато запитань (перш ніж питати, спробувати самостійно знайти відповідь на своє питання), потворний код (не зациклюйся на теорії, переходь до практики).

     Отже чим раніше ти дотримуватимешся загальних правил оформлення, тим легше буде в майбутньому. Повір, старання неодмінно дадуть плоди. Спочатку все здається незрозумілим і цілком безглуздим, але зрештою  в тебе все вийде. Лише уяви: будь-яку свою ідею ти можеш реалізувати самостійно.                                                                                                                                Завітавши до бібліотеки, ти зможеш підібрати для себе книги з комп'ютерної грамотності, докладніше ознайомитися з порадами досвіченого програміста, скористатися ноутбуком та інтернетом. Бажаю удачі!

    










Немає коментарів:

Дописати коментар