До бібліотечного фонду бібліотеки нещодавно надійшло декілька книг для дітей, довідник та два номери літературного журналу "Полтавська криниця" за 2019 рік для широкого кола читачів.
Міні-енциклопедія "Динозаври" вміщує опис 50-ти найвідоміших видів динозаврів. Гортаючи сторінки даного видання, ви познайомитеся з особливостями будови цих доісторичних тварин, їхнім способом життя і дізнаєтеся, у який період часу вони жили на Землі.
Літературно-художні журнали "Полтавська криниця" зібрали в собі найбільш цікаві для читача поетичні й прозові твори полтавських авторів, скажімо, оповідання Сергія Осоки "Діда Грицька поховають завтра". Своїми поетичними доробками порадували Натая Баклай, Тетяна Кльокта (Зіньківщина), Олена Гаран. Занурили в минувшину своїм краєзавчим дослідженням про зачинателя нової української літературної мови Івана Котляревського "Як у Полтаві пам'ятник Котляревському відкривали" Борис Тристанов та Віталій Скобельський. Крім того, читача зацікавить літературознавча розвідка про Олену Пчілку В'ячеслава Оніпка та дослідження про життя, діяльність, творчість Остапа Вишні під назвою "Гуморист чи мученик?".
Періодичність виходу журналу - два рази на рік. На сторінках журналу ви знайдете історію літератури рідного краю та розповіді про життєвий і творчий щлях видатних земляків, творчість яких стала вагомим внеском літературного контексту, яий бере свій початок із творчості Івана Величковського (близько 1630-1701). Також журнал вміщує твори сучасних літераторів Полтавщини та дає змогу дебюдувати молодим прозаїкам, поетам, літературознавцям. Так в 1-му номері журналу за 2019 рік ми маємо талановите відкриття - з новелами "Мотя-королева" та "УМальці, на Трійцю" дебютує прозаїк з Полтави, відома журналістка Світлана Фільчак.
В другому номері журналу "Полтавська криниця" нас знайомлять з роздумами про те "Чи може стати література Полтавського краю брендовою", а також доказами того, що це можливо. Читаючи твори в даному журналі, ми можемо зрозуміти: "... проза, яка надрукована в "Полтавській криниці", засвідчує, що маємо справу з літературою високого гатунку, добротно написаною і яка вигідно відрізняється майстерністю викладу тексту". "Та це й не дивно, адже кожен автор має свій індивідуальний голос, має власний, тільки йому притаманний світогляд, життєвий досвід, відповідно, спираючись на них, творить нове слово в літературі, цінне для нас тим, що воно про наше життя, про нас із вами,"- говорить головний редактор журналу Володмир Шкурупій. А ще він впевнений, що полтавський літературний контекст все впевненіше входить на обрій української літератури, стверджуючи, що Полтава має право на звання духовної столиці України.
Немає коментарів:
Дописати коментар