Кожного року в третю неділю вересня в Україні відзначається День працівника лісу. Це свято присвячується усім захисникам природи та лісового господарства. В 2023 році День працівників лісу припадає на 17 вересня.
Вперше цей день почали святкувати в 1966 році. Масова вирубка дерев для будівництва змусила місцеву владу запровадити спеціальні охоронні організації. Адже знищення лісу могло призвести до глобальних проблем з екологією.
Пізніше в 1977 році було прийнято "Лісове законодавство". Професійні працівники лісуництва зробили свій внесок, щоб зберегти природу. Для вшанування їх праці в 1980 році було затверджено свято "День працівника лісу".
Шановні працівники лісу! Прийміть щирі вітання з професійним святом! Успіхів вам у вашій непростій справі! Плекайте наші лісові простори, щоб і надалі ми могли милуватися красою лісів, якими так щедро наділила нас Природа та ваші дбайливі руки!
А для користувачів бібліотеки пропоную огляд літератури "ЛІС - БАГАТСТВО КРАЇНИ".
В книзі Павла Васильовича Вакулюка "ЛІС - БАГАТСТВО КРАЇНИ" ви можете знайти інформацію на тему: ліс - захисник землі, ліс і здоров'я людини, закон охороняє ліс, шкідники та хвороби лісу, лісові заповідники і заказники. Дізнаєтеся про те, як здійснюється облік урожайності дерев, облік лісоматеріалів, заготівля насіння лісових порід, вирощування сіянців та саджанців, відведення ділянок під вирубку, обробіток грунту під лісопосадки, висаджування сіянців і саджанців та інші види діяльності лісового господарства.
У книзі "ЛІС І ЛЮДИНА" ви знайдете дуже цікаві розповіді про те, яке значення в житті людини мають лісові масиви. Адже неможливо уявити життя сучасної людини без тієї продукції, яку вони дають. Немає на землі людини, життя якої не пов'язувалося б з лісом. Ліс - символ багатства, добробуту і могутності країни, своєрідний універсальний магазин, скатертина-самобранка з величезною кількістю ходових "товарів" - від будівельних матеріалів до харчових продуктів і вітамінів. Все, що в лісі родиться, вдома пригодиться. Ліс - комора без замка, повна грибів, ягід і плодів, лікарських рослин та горіхів. Ліс - це дім для звірів і птахів. Але все ж таки головна цінність лісу полягає в тому, що він дає деревину. Адже у природі немає іншого матеріалу, який за масштабами використання міг би зрівнятися з деревиною. Отже основним завданням лісівників повинно бути залісення пісків, ярів, берегів річок і водойм, гірських схилів, створення полезахисних смуг та ін.
Ліс - сукупність великої кількості дерев, які впливають одне на одне і створюють специфічне лісове середовище. У лісі ростуть чагарники, дерева-велетні й карлики, хвойні та листяні породи. Кожній деревній породі природа визначила певне місце і наділила специфічними властивостями. Є серед них світло-, тепло- і вологолюбні, морозо- і посухостійкі види, з товстою чорною тріщуватою і гладенькою білою корою, стрункі та кострубаті. Одні породи можуть жити тисячі, а інші десятки років. Деякі люблять рости в гущавині, інші навпаки. Але немає таких дерев, які б не приносили користі. Кожна деревна порода - унікальне творіння природи і має свою "біографію і географію", історію виникнення і розселення. Назви дарев мають грецьке, латинське, персидське, арабське, слов'янське і навіть тюркське походження. Потім ці назви об'єднали в професійну латинь - професійну міжнародну мову, зрозумілу всім ботанікам. Отже в книзі "ОПОВІДІ ПРО ДЕРЕВА" автор у цікавій формі розповідає про особливості основних деревних порід, вплітаючи в оповідки міфи і легенди.
Немає коментарів:
Дописати коментар