День Пам'яті і примирення присвячений пам'яті жертв Другої світової війни та примиренню між країнами-учасниками.
День Пам'яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований (ратифікація - затвердження, надання юридичної сили документу шляхом затвердження його відповідним органом кожної зі сторін) 8 травня в Берліні.
День Пам'яті був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 22 листопада 2004 року, приуроченої до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни. Гесасамблея також підкреслила, що ця подія підготувала умови для створення самої організації об'єднаний націй (ООН), покликаної позбавити майбутні покоління від лихих війн та нових загроз.
В Україні символом Дня пам'яті з 2014 року вважається червоний мак і гасло "Ніколи знову". Червоний мак, який символізує кривавий слід від кулі, вважається міжнародним символом пам'яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів.
8 травня 2020 року, щоб вшанувати пам'ять загиблих у Другій світовій війні, відбулося покладання живих квітів до пам'ятника "Вічна слава героям-односельчанам",
Немає коментарів:
Дописати коментар